معرفی کتاب مبانی کامل شناخت رنگ برای طراحان نوشتهٔ لیندا هولتس و ترجمهٔ مانلی رسولی

حسین رهنما

نحوه‌ی کار کردن طراحان با رنگ در چند دهه‌ی اخیر تغییری را از سر گذرانده که معادل با تحولات این حوزه در چند قرن گذشته بوده است. تکنولوژی باعث دگرگونی‌های بنیادین در تجربه روزمره ما از رنگ شده و نور رنگی که زمانی چندان مورد توجه طراحان نبود، امروزه رسانه‌ی اصلی در آتلیه‌های طراحی شده است. رنگ دنیایی سراسر جدید و گاه بسیار گیج‌کننده شده است.

در کتاب مبانی کامل شناخت رنگ برای طراحان (Understanding Color – An Introduction for Designers) نوشته لیندا هولتس شو (Linda Holtzschue) از جمله کتاب‌های غنی درباره رنگ و کاربرد آن در طراحی است که بارها تجدید چاپ شده و ویرایش پنجم آن نیز در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است. مخاطب این کتاب کسانی است که هر یک به نحوی با رنگ سر و کار دارند؛ معماران، طراحان گرافیک، دانشجویان طراحی، تابلونویسان، فروشندگان فرش و … . کتاب مبانی کامل شناخت رنگ برای طراحان،‌ کتابی جامع و راهنماست که درباره روابط بین رنگ‌ها، و حتی فراتر از آن روابط میان رنگ‌های حقیقی و مجازی، کاربرد آزادانه،‌ خلاقانه و آسان رنگ بدون وابسته به نظریات یا نظام‌های پیچیده سخن می‌گوید. با این کتاب می‌توان دیدن را آموخت و نگاهی نو را در کنار نگاه گذشته پروراند.

کتاب «مبانی کامل شناخت رنگ برای طراحان» که به قلم لیندا هولتس نگاشته شده به کوشش مانلی رسولی عضو هیئت علمی دانشکده‌ی هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ترجمه و توسط کتابکده‌ی کسری به چاپ رسیده است. برای خرید اینترنتی کتاب فارسی و دانلود نسخه انگلیسی آن می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

(توجه: لینک خرید کتاب قرارگرفته در این صفحه تنها یک پیشنهاد است و قرارگیری این لینک در ذیل این معرفی به معنای ارتباط گفتار معمار با وب‌سایت فروشنده نیست. گفتار معمار مسئولیتی در قبال عملکرد فروشنده ندارد و نفعی نیز از این معرفی نمی‌برد.)