دسته‌ها
گیتی اعتماد

گیتی اعتماد: با نسخه‌های کوتاه مدت مسئولان معضلات شهرنشینی در ایران حل نشدنی است

با نسخه‌های کوتاه مدت مسئولان، عدم توانمندی معماران و شهرسازان داخلی و منافع عجیب و غریب گروه‌های خاص معضلات شهرنشینی در ایران حل نشدنی است.

شهرنشینی در ایران هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب نظیر بسیاری از کشورهای جهان سوم به علت تغییرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از شتاب زیادی برخوردار بوده است. رشد سریع شهرهای بزرگ و به خصوص کلان‌شهر تهران فرصت آمادگی بستر شهری را برای پذیرا شدن این جمعیت رو به تزاید شهرنشین نداشته است. روز به روز کیفیت محلی شهری ما بدتر می‌شود. تهران را مقایسه کنید با سی، بیست یا حتی ده سال قبل و نتیجه را لمس کنید. آلودگی بیشتر، ترافیک بدتر، زمان به هدر رفتهٔ مردم، لطمات روحی و جسمی شهروندان و… . چه باید کرد؟ مسلما با نسخه‌های چند ماهه که به علت عمر کوتاه مسئولیت مسئولان مرتب پیچیده می‌شود و عدم توانمندی بخش حرفه‌ای ما که هنوز جایگاه درخوری برای خود نیافته و نتوانسته راه‌حل‌های مناسب و قابل اجرا در شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی حاضر ارائه کند و با منافع عجیب و غریب گروه‌های خاص نمی‌توان معضل شهر نشینی را حداقل در کلانشهرها حل کرد. (مصاحبه با مجلهٔ جستارهای شهرسازی، سال 1385)

یک پاسخ به «گیتی اعتماد: با نسخه‌های کوتاه مدت مسئولان معضلات شهرنشینی در ایران حل نشدنی است»

باسلام ازخانم اعتماد.تحلیل ها خیلی علمی هستند

ولی معماران. وشهرسازان درمورد میراث باستانی بی تفاوت هستند وضمناگردرابطه بامقاله سرزندگی شهری وروحیه بخشی مورخه 22دیماه99منابع وطرحی وجود دارد لطف فرموده پارسال فرمایید.خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *